«Πάλεψε» στο Τσίρειο ο Ακρίτας, αλλά δεν ήταν αρκετό…

Στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας ο Ακρίτας Χλώρακας ηττήθηκε το απόγευμα της Κυριακής από τον Άρη Λεμεσού στο Τσίρειο στάδιο με σκορ 2-1.

Το σύνολο του Κώστα Σωκράτους αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε εντούτοις να ισοφαρίσει στα μέσα του δευτέρου μέρους με τον Τότη Λουκαΐδη να βρίσκει δίκτυα.

Η χαρά των «πρασίνων» της Χλώρακας, ωστόσο δεν κράτησε για πολύ καθώς μερικά λεπτά αργότερα δέχθηκε δεύτερο γκολ με αποτέλεσμα να βρεθεί εκ νέου πίσω στο σκορ.

Απ’ εκεί και έπειτα οι παίκτες του Ακρίτα δεν τα παράτησαν, ψάχνοντας για  το γκολ της ισοφάρισης μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Ωστόσο, το σκορ δεν άλλαξε με αποτέλεσμα το σωματείο της Χλώρακας να δεχθεί την ήττα.

Με τα σημερινά αποτελέσματα ο Ακρίτας βρίσκεται σε απόσταση μόλις τριών βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού και απομένουν δύο παιχνίδια για την λήξη του πρωταθλήματος.