Γκολάρα ο Νέμετς και ένα βαθμό στο Αντώνης Παπαδόπουλος η Πάφος FC (PICS)

Στο ύψος της και με το παραπάνω στάθηκε η Πάφος FC απέναντι στην Ανόρθωση στο Αντώνης Παπαδόπουλος με το δείκτη του σκορ να γράφει 1-1 με ένα εκπληκτικό γκολ του πρώτου σκόρερ της ομάδας και του Πρωταθλήματος, Άνταμ Νέμετς.

Ο Σλοβάκος με απευθείας φάουλ στο τελευταίο λεπτό του πρρώτου ημιχρόνου έγραψε το 1-1 ισοφαρίζοντας το γκολ του Πράνιτς στο 28ο λεπτό με αμφισβητούμενο πέναλτι.

Η Πάφος με την ισοπαλία της αυτή έφτασε στους 35 βαθμούς παραμένοντας και μαθηματικά στην κατηγορία έναντι 41 της Ανόρθωσης και μένοντας μακριά έξι βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη στην οποία κόλλησε η Δόξα που έχασε εντός έδρας από την Αλκη με 0-1 και το Παραλίμνι που κέρδισε στην έδρα του τον ήδη υποβιβασμένο Ερμή.