Έχανε τα άχαστα και αποκλείστηκε η Γεροσκήπου FC

Την ήττα αποκλεισμό από την συνέχεια του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών γνώρισε το απόγευμα της Τετάρτης η Γεροσκήπου FC.
Συγκεκριμένα, το σύνολο του Δημήτρη Ιωάννου ηττήθηκε στην παράταση από τον ΑΠΟΠ Παλαιοκύθρου με 2-1 στα πλάισια την ημιτελικής φάσης.

Η πρωταθλήτρια ομάδα της ΠΟΑΣΠ μπήκε καλύτερα στον αγώνα με αποτέλεσμα να βρει νωρίς τον δρόμο προς τα δίκτυα. Ο Κωνσταντίνος Σολωμού με κεφαλιά στο 13’άνοιξε το σκορ για την Γεροσκήπου. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ΑΠΟΠ μπήκε αποφασισμένα για να ισοφαρίσει τον αγώνα κάτι που κατάφερε πολύ νωρίς. Στο 52′ έγινε το 1-1 και το παιχνίδι πήρε νέο ενδιαφέρον.
Η Γεροσκήπου FC είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες, ωστόσο τα δοκάρια και η ατυχία δεν την “άφησαν” να σκοράρει με αποτέλεσμα το ματς να οδηγηθεί στον έξτρα χρόνο της παράτασης.

Εκεί, ο ΑΠΟΠ στις λίγες φορές που βγήκε μπροστά κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με 2-1. Η Γεροσκήπου προσπάθησε να ισοφαρίσει, ωστόσο δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να γνωρίσει τον αποκλεισμό.