“Εφτάψυχα” τα Μανδριά… Με ανατροπή στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κυπελλούχων!! (εικόνες)

Για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Κυπελλούχων, το Αθλητικό Σωματείο Μανδριών αντιμετώπισε το απόγευμα της Κυριακής στη Λεμεσό τον Σπάρτακο Κιτίου.

Η φετινή κάτοχος του Κυπέλλου της ΠΟΑΣΠ, παρότι στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0, εντούτοις στην επανάληψη με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και να πάρει τη νίκη με 3-2 και ταυτόχρονα την πρόκριση για την ημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Το σύνθημα για την αντεπίθεση το έδωσε ο Ιβάν Σέβτσικ στο 62ο λεπτό. Ο Τσέχος αμυντικός μείωσε σε 2-1.

Η ισοφάριση ήρθε στο 75ο λεπτό της συνάντησης. Το σύνολο του Χρήστου Μιχαηλίδη κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο τερματοφύλακας της ομάδας (!) Μιχάλης Αριστοτέλους.

Απ’ εκεί και έπειτα τα Μανδριά με την ψυχολογία πλέον στα ύψη πίεσαν τον Σπάρτακο για την επίτευξη και τρίτου γκολ. Κάτι που κατάφεραν στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Γιάννη Χαραλάμπους να σημειώνει το “χρυσό” γκολ της ομάδας του και να ολοκληρώνει την μεγάλη ανατροπή.

Φωτογραφίες: David Grimason