«Έπεσε» με το κεφάλι ψηλά η Πέγεια

Στην τελευταία της εντός έδρας παράσταση στην εφετινή σεζόν, η Πέγεια 2014 παρά την μεγάλη προσπάθεια δέχθηκε την ήττα με σκορ 2-3 από την Ομόνοια Ψευδά, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας.

Το σύνολο του Τάσου Μακρή ήταν αυτό που κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Χρήστο Χατζηζηνοβίου να σημειώνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν όμως νωρίς και με δύο γρήγορα γκολ κατάφεραν πριν το ημίχρονο να κάνουν την ανατροπή. Το 1-2 υπέρ της Ομόνοιας ήταν αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» πήραν αέρα δύο τερμάτων, καθώς κατάφεραν εκ νέου να σκοράρουν και να σημειώσουν το 1-3.

Το μόνο που κατάφερε η Πέγεια ήταν να μειώσει στο σκορ με τον Γιώργο Οικονόμου να διαμορφώνει το τελικό 2-3.