Ζέλικο Κόπιτς: “Είχαμε προετοιμαστεί για να δώσουμε το μάξιμουμ”

Εμφανώς ικανοποιημένος μετά τη νίκη της ομάδας του επί του Ερμή (4-1) εμφανίστηκε στην συνέντευξη τύπου ο προπονητής της Πάφος FC Ζέλικο Κόπιτς.

Διαβάστε αναλυτικά όσα δήλωσε:

Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω τα πήγαμε αρκετά καλά σήμερα και ήταν πολύ σημαντικό μετά τη νίκη μας στο Παραλίμνι να κερδίσουμε και τον Ερμή. Είχαμε προετοιμαστεί για να δώσουμε το μάξιμουμ των δυνατοτήτων μας, έτσι ώστε να δείξουμε από τα πρώτα λεπτά να ότι θέλουμε τους τρεις βαθμούς. Στα τελευταία 15 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου χάσαμε λίγο την αυτοσυγκέντρωση μας και όταν γίνεται αυτό δίνεις ευκαιρίες στον αντίπαλο.  Εν τέλει είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και για το πως αγωνιστήκαμε στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Για το επόμενο παιχνίδι είναι πολύ σημαντικό που έχουμε τις επιστροφές των Καρώ και Χολτ, κάτι που μας ικανοποιεί. Όσο για τον Ερμή, ξέρουμε ότι δεν είναι εύκολη η κατάσταση στην οποία βρίσκεται αλλά του εύχομαι καλή συνέχεια.