Περάστε, σκουπίστε, τελειώσατε η Πάφος με τεσσάρα επί του Ερμή (pics)

Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση η Πάφος έχοντας στο σύνολο 17 τελικές προσπάθειες και τέσσερα γκολ καθάρισε τον ερμή Αραδίππου και σίγουρα βλέπει με πολύ περισσότερη άνεση τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ζέλικο Κόπιτς με πολυφωνία στο σκοράρισμα καθάρισε από νωρίς το παιχνίδι με τους “φτεροπόδαρους” πηγαίνοντας στο ημίχρονο με δυο γκολ με τους Ντένις Ράκελς και Μπραϊαν Αγκούλο στο πρώτο εικοσάλεπτο (13′ και 18′).

Στο δεύτερο η ημίχρονο οι “μπλε” μπήκαν και πάλι δυναμικά και με τον Κουλς που συνέχισε να βλέπει δίκτυα έκαναν τον 3-0 πολίς νωρίς στο 54ο λεπτό.

Στον πίνακα των σκόρερ γράφτηκε στο 68 και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, Άνταμ Νέμετς ο οποίος με αυτό το γκολ έφτασε τα 12 στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να μειώσουν με 4-1 στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού με τον Μαντοβάνη.