Το Σάββατο 6 Απριλίου θα πραγματοποιηθεί η τελετή βραβεύσεων της Ομοσπονδίας ΠΟΑΣΠ.
Διαβάστε αναλυτικά ποιους θα βραβεύσει:
Πρωτάθλημα Α΄ Κατηγορίας 2018/2019
Πρωταθλήτρια Ομάδα : ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F. C.
Δευτεραθλήτρια Ομάδα : Α.Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ
Τριταθλήτρια Ομάδα : Α.Π.Ο. ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ ΑΓΙΟΥ ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
1ος σκόρερ : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΟΛΩΜΟΥ 27 γκολ, ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F. C.
2ος σκόρερ : ΛΑΜΠΡΟΣ ΦΑΤΤΑΣ 22 γκολ, Α.Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ
3ος σκόρερ : JAMES SANDERSON 16 γκολ, ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F. C.
Καλύτερη Επίθεση : ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F. C. 75 γκολ
Πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας 2018/2019
Πρωταθλήτρια Ομάδα : Α. Σ. ΚΙΣΣΟΣ ΚΙΣΣΟΝΕΡΓΑΣ
Δευτεραθλήτρια Ομάδα : Α. Ε. ΚΟΥΚΛΙΩΝ F. C.
Τριταθλήτρια Ομάδα : ST. GEORGES F. C.
1ος σκόρερ : ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ, 17 γκολ, ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ Β΄ 2015
2ος σκόρερ:
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ, 10 γκολ, Α. Ε. ΑΜΠΕΛΙΤΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, 10 γκολ, Α. Σ. ΚΙΣΣΟΣ ΚΙΣΣΟΝΕΡΓΑΣ
Καλύτερη Επίθεση : ST. GEORGES F. C. 44 γκολ
Κύπελλο 2018/2019
Κυπελλούχος : Α.Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ
Φιναλίστ : ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F. C.
1ος σκόρερ : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΟΛΩΜΟΥ 6 γκολ, ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F. C.
Ήθος
Ομάδα Ήθους 2018/2019: ΑΕΝ ΤΙΜΗΣ
Ομάδα Ήθους Α΄ Κατηγορίας : ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΤΑΛΑΣ
Ποδοσφαιριστές Ήθους ( ένας από κάθε ομάδα)
Γεροσκήπου F. C. : ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΙΩΣΗΦ
Α.Σ. Μανδριών : ΛΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΤΟΣ
Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας : ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Μιλτιάδης Τάλας : ΧΡΙΣΤΟΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ
Αφροδίτη Γεροσκήπου : ΝΙΚΚΙ ΝΙΚΗΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Α.Σ. Ευαγόρας Παλληκαρίδης Πάφου : ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Κ.Ν. Αρμου : ΑΝΤΡΕΑΣ ΑΝΤΡΕΟΥ
Αναγέννηση/Ελπίδα : ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΖΙΑΜΑΛΗΣ
Ποσειδώνας Γιόλου : ΝΕΣΤΩΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΣ Φοίνικας Γυαλιάς : ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ
Α.Σ. Κισσός Κισσόνεργας : ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Α.Ε. Κουκλιών F. C. : ΑΝΤΡΕΑΣ ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ
St Georges F.C. : ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
Ακρίτας Χλώρακας Β΄ 2015: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ
Α.Ε. Αμπελίτης : ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ
Α.Ε.Ν. Τίμης : ΣΤΕΛΙΟΣ ΑΝΤΡΕΟΥ
Κ.Ν. Ευαγόρας Παλληκαρίδης Τσάδας : ΗΛΙΑΣ ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ
Α. Ε. Παναγιάς : ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΙΚΟΛΟΑΥ
Τιμητικές απονομές
Για την πολύτιμη προσφορά τους και το ήθος τους :
Τάσος Αλκιβιάδης
Γιάννης Ηλία
Θέμης Ιωάννου
Για την προσφορά τους προς την Ομοσπονδία :
Βασίλης Σταύρου ως διαιτητής
Νίκος Γερμανός ως παρατηρητής
Διαιτητής χρονιάς : Αντρέας Αντρέου
Προπονητής Χρονιάς : Δημήτρης Ιωάννου – Γεροσκήπου F C