“Τριάρα” από τις “κοριτσάρες” της Πάφια!! (εικόνες)

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος, για τον Β’ όμιλο, οι Γυναίκες της Πάφια κέρδισαν το πρωί της Κυριακής τον ΘΟΙ Λακατάμιας με 3-0 στα βοηθητικά γήπεδα της Πάφου, “Νάσος Κωνσταντίνου”.

Οι παίκτριες του Πανίκκου Τσούκκα μπήκαν δυνατά από την αρχή της αναμέτρησης και κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ της διεθνής παίκτριας Κορίνας Αδάμου μόλις στο 3ο λεπτό.

Η συνέχεια ήταν ακόμα καλύτερη για την ομάδα της Πάφου, η οποία πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε ακόμη δύο γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Συγκεκριμένα, η Χρύσω Μιχαήλ πέτυχε το 2-0 και η Κορίνα Αδάμου το 3-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να αντιδράσουν, ωστόσο για κακή τους τύχη βρήκαν απέναντι τους μια εξαιρετική τερματοφύλακα. Η Γεωργία Κατσονούρη δήλωσε παρούσα όποτε χρειάστηκε, κρατώντας ανέπαφη την εστία της.

Η σημερινή νίκη είναι η δεύτερη στην σειρά για την Πάφια η οποία έκανε τους βαθμούς της 27.