Ισόπαλο το φιλικό της Πάφος FC με την Ρίγα

Φιλικό τεστ “έδωσε” το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους η Πάφος FC κόντρα στην πρωταθλήτρια Λετονίας Riga FC.

Ο Ζέλικο Κόπιτς είχε την ευκαιρία να δει τον βαθμό ετοιμότητας ποδοσφαιριστών που δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής το τελευταίο διάστημα.

Στο πρώτο μέρος οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν ελάχιστες, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάρουν τον δρόμο προς τα αποδυτήρια με το “άγονο” 0-0.

Στην επανάληψη, η Πάφος FC κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 50ο λεπτό με τον Παναγιώτη Ζαχαρίου να βρίσκει δίκτυα με πλασέ. Την ασίστ στον Κύπριο εξτρέμ έδωσε ο Ιμπραΐμ.

Λίγο αργότερα ο Ρώσος αμυντικός Αλεξάντερ Ντόβμπνια υπέπεσε σε παράβαση εντός περιοχής με αποτέλεσμα ο διαιτητής να στείλει τους Λετονούς στο σημείο του πέναλτι. Απ’ εκεί ευστόχησαν και διαμορφώθηκε το τελικό 1-1.