Αγνώριστη σήμερα η Πάφος έχασε με 0-3 από την Αλκή (ΕΙΚΟΝΕΣ)

Μια άσχημη εμφάνιση την οποία σίγουρα θα θέλει να ξεχάσει έκανε σήμερα η Πάφος FC στο Στέλιος Κυριακίδης.

Η ομάδα μας η οποία αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες (Νέμετς- Ράσιτς) ηττήθηκε από την ΑΛΚΗ με 0-3 στην πρώτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος.

Η Πάφος εκτός από την αρνητική εικόνα έχασε και τον Μολ για τις επόμενες δυο αγωνιστικές αφοπύ δυο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ενενηνταλέπτου δέχθηκε κόκκινη κάρτα για σκληρό φάουλ σε παίκτη της “Αθάνατης” ενώ έχασε και τον Μπάαγκαρντ ο οποίος έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο τραυματίας.

Η Αλκή πέτυχε το 0-1 στο 28ο λεπτό με αυτογκόλ του Ζίβουλιτς από κόντρα στην μικρρή περιοχή, διπλασίασε τα τέρματα της με τον Φλόρες με κεφαλιά από την μικρή περιοχή και έκανε το 0-3 με πέναλτι που εκτέλεσε ο πρώην παίκτης της Πάφου, Ανδρέας Σταύρου, ο οποίος μάλιστα δεν το πανηγύρισε.

Η ήττα αυτή για την Πάφο ήταν η πρώτη μετά από δέκα παιχνίδια από τις 20 Ιανουαρίου (πάλι με την ΑΛΚΗ 3-3 στη Λάρνακα) σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Η ΑΛΚΗ με την νίκη της αυτή φτάνει στους 20 βαθμούς ενώ η Πάφος παραμένει στους 21.