«Κοίταξε στα μάτια» τον αντίπαλο η Πέγεια αλλά λύγισε…

Αν και ξέμεινε από στόχους εδώ και αρκετό καιρό, η Πέγεια 2014 πάλεψε μέχρι τέλους και σήμερα κόντρα σε έναν σπουδαίο αντίπαλο.

Συγκεκριμένα, το σύνολο του Τάσου Μακρή παρά την μεγάλη προσπάθεια ηττήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας από τον Ποδοσφαιρικό Όμιλο Ξυλοτύμπους με σκορ 1-2.

Στον αγώνα καλύτερα μπήκαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι με τους παίκτες ποιότητας που διαθέτουν κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ πριν το ημίχρονο. Σαν να μην έφθανε αυτό για την Πέγεια, έμεινε και με δέκα ποδοσφαιριστές στο 44ο λεπτό λόγω αποβολής του Χαράλαμπου Μιχαήλ.

Οι «κιτρινόμαυροι» ωστόσο δεν τα έβαλαν κάτω. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα κατάφεραν στην επανάληψη να μπουν ξανά στην διεκδίκηση του αγώνα με τον Στάθη Ευσταθίου να μειώνει σε 1-2 στο 65ο λεπτό.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πετύχουν κι’ άλλα γκολ, όμως η ατυχία και η αστοχία τους στέρησε το βαθμολογικό κέρδος από τον σημερινό αγώνα.

Το τελικό 1-2 αφήνει την Πέγεια στην τελευταία θέση της βαθμολογίας Γ’ Κατηγορίας με 8 βαθμούς.