Νίκη “τετράδας” για την Αφροδίτη (εικόνες)

Σημαντικό βήμα για την κατάκτηση της 4ης θέσης έκανε το απόγευμα του Σαββάτου η Αφροδίτη Γεροσκήπους.

Συγκεκριμένα κέρδισε στο Δημοτικό στάδιο Γεροσκήπους “Μιχ. Κυπριανού” τον Εαυγόρα Παλληκαρίδη Πάφου με σκόρ 4-2.

Στο πρώτο ημίχρονο καλύτερα μπήκε η Αφροδίτη και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα με το γκολ του Λέανδρου Νικολάου. Ο Ευαγόρας ωστόσο αντέδρασε φαίρνοντας το παιχνίδι στα ίσα με τον Μιχάλη Κρητικό να ισοφαρίζει σε 1-1, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη και πάλι ο Λέανδρος Νικολάου έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Αφροδίτη σημειώνοντας το 2-1.
Σαν να μην έφθανε αυτό για τον Ευαγόρα δέχθηκε άλλα δύο γκολ. Γιάννης Μιχαήλ και Κωνσταντίνος Αχιλλέως ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-1.
Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4-2 με το γκολ του Νεόφυτου Δημοσθένους.