Πάλεψε η Πέγεια αλλά «λύγισε» στις καθυστερήσεις!

Αν και κρατούσε τον βαθμό της ισοπαλίας μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα, εντούτοις η Πέγεια 2014 δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις στο εκτός έδρα παιχνίδι κόντρα στην Ελπίδα Αστρομερίτη, γνωρίζοντας εν τέλει την ήττα με 2-1.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ έπειτα από πολλές «καραμπόλες» και αυτογκόλ των παικτών της Πέγειας.

Στην επανάληψη η ομάδα του Τάσου Μακρή όχι μόνο δεν παραδόθηκε, αλλά με ωραίο ποδόσφαιρο κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με τον Κωνσταντίνο Αδάμου να παίρνει το ριμπάουντ και να σημειώνει το 1-1.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα όμως η ατυχία «χτύπησε» για άλλη μια φορά τους «Πεγειώτες» στην εφετινή σεζόν. Συγκεκριμένα στο 92ο λεπτό, σε μια ανυποψίαστη φάση η Ελπίδα πέτυχε δεύτερο γκολ, παίρνοντας παράλληλα και τη νίκη.