Ήττα για τον Ακρίτα από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας (pcs)

Στο ουδέτερο «Στέλιος Κυριακίδης» ο Ακρίτας Χλώρακας υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό Λευκωσίας το βράδυ της Παρασκευής για τα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους ηττήθηκε από τους πρωτοπόρους «μαυροπράσινους» με σκορ 4-1 και παραμένει στους 19 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς στο παιχνίδι η ομάδα του Τακτακαλά με τον Άλεξ Κωνσταντίνου να σημειώνει το 0-1 στο 7ο λεπτό.

Η απάντηση του Ακρίτα ήταν άμεση! Ο Αχιλλέας Κωνσταντίνου ένα λεπτό αργότερα ισοφάρισε σε 1-1.

Η χαρά της ισοφάρισης για την ομάδα της Χλώρακας όμως δεν κράτησε για πολύ. Ο Ρόκα έβαλε και πάλι την ομάδα του Ολυμπιακού σημειώνοντας το 1-2 στο 11ο λεπτό της συνάντησης.

Η «βροχή» των γκολ δεν σταμάτησε εκεί… Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ράμος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους σημειώνοντας το 1-3.

Το τελικό 1-4 υπέρ του Ολυμπιακού διαμορφώθηκε στο 25ο λεπτό με τον Ρόκα να βρίσκει και πάλι δίκτυα.

Φωτογραφικό Υλικό: David Grimason