Προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν οι Γυναίκες του Korantina Homes Παφιακού (pics)

Στην κλειστή αίθουσα της Τεχνικής Σχολής Πάφου το βράδυ της Τρίτης ο Korantina Homes Παφιακός υποδέχθηκε για την ΟΠΑΠ Α’ Γυναικών Βόλεϊ την ΑΕΚ Λάρνακας.

Οι παίκτριες του Στέλιου Μασιά αν και προσπάθησαν αρκετά, εντούτοις δεν απέφυγαν την ήττα με 3-0 στα σετ.

Στο πρώτο σετ η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα με αποτέλεσμα να το κερδίσει με σκορ 21-25.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα της Πάφου προσπάθησε να αντιδράσει κάνοντας ένα σερί επιτυχημένων πόντων.  Μάλιστα, έφθασε το σκορ στο 19-19, ωστόσο κάποια ατομικά λάθη της στέρησαν το δικαίωμα να ισοφαρίσει με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να κάνει το 2-0 στα σετ με σκορ 22-25.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ, οι πετοσφαιρίστριες της ΠΑΦΙΤΙΚΗΣ ομάδας δεν είχαν την δύναμη να επιστρέψουν στην διεκδίκηση του αγώνα με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενες να φύγουν νικήτριες με 3-0 στα σετ, με σκορ 10-25.