Άναψαν οι “μηχανές” της Αφροδίτης… Κέρδισε την Άρμου και βλέπει τετράδα

Την δεύτερη σερί της νίκη πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους “Μιχαλάκη Κυπριανού” η Αφροδίτη .

Συγκεκριμένα η ομάδα της Γεροσκήπους κέρδισε με 2-0 το Κέντρο Νεότητος Άρμους και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο γκολ ωστόσο επικράτησε η δύναμη και το πάθος με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια με το “άγονο” 0-0.

Στην επανάληψη η γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ έπειτα από ωραία ενέργεια του Λένου Θεοδώρου.

Λίγο αργότερα και μετά από εκπληκτική ενέργεια του Ζακ Μακέντζι η Αφροδίτη απέκτησε “αέρα” δύο τερμάτων.

Μάλιστα η ομάδα της Γεροσκήπους θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ, ωστόσο απώλεσε μεγάλη ευκαιρία από το σημείο του πέναλτι.

Από την μεριά της η Άρμου μετά και την σημερινή ήττα παραμένει στην 17 βαθμούς και βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.