“Φώναξε” ΠΑΡΩΝ η Αναγέννηση! Κέρδισε τον Ευαγόρα Πάφου και ανεβαίνει!

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου η Αναγέννηση/Ελπίδα επί του Ευαγόρα Παλληκαρίδη Πάφου στον Μούτταλλο με σκορ 4-2.

Το σύνολο του Δήμου Ψαρά μπήκε μπροστά στο σκορ έπειτα από αυτογκόλ ποδοσφαιριστή του Ευαγόρα.

Στην συνέχεια η Αναγέννηση εκμεταλλευόμενη την έδρα της πέτυχε άλλα δύο γκολ πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Συγκεκριμένα, ο Γιώργος Αργυρού και ο Άγγελος Τζιάμαλης ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το μόνο που κατάφερε ο Ευαγόρας ήταν να μειώσει πριν το ημίχρονο με τον Βαλεντίνο Μεταξά να σημειώνει το 3-1, το οποίο ήταν και σκορ α’ μέρους.

Στην επανάληψη η Ελπίδα “καθάρισε” τον αγώνα με τον Μιχάλη Αριστοδήμου να σημειώνει άλλο ένα γκολ. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Κώστας Μεταξάς για τον Ευαγόρα.

Με το τρίποντο αυτό οι γηπεδούχοι “ξεκόλλησαν” από τον πυθμένα της βαθμολογίας και έφθασαν τους 10 βαθμούς.

Από την άλλη η ομάδα του Άνδρου Πολυδώρου παραμένει στους 14 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση.

*Φωτογραφία με τους πανηγυρισμούς της Αναγέννησης/Ελπίδας μετά την λήξη του παιχνιδιού