Από «εξάρα» σε «οχτάρα» η Γεροσκήπου FC (pcs)

Τις εντυπωσιακές εμφανίσεις της συνεχίζει η Γεροσκήπου FC.

Αυτή την φορά το σύνολο του Δημήτρη Ιωάννου κέρδισε εύκολα όπως δείχνει και το τελικό 8-1 τον Μιλτιάδη Τάλας και παραμένει στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Πόλης Αυγουστή στο 10ο λεπτό της συνάντησης βάζοντας μπροστά την γηπεδούχο ομάδα της Γεροσκήπους.

Τρία λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Κώστας Σολωμού έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στο 16ο λεπτό ο James Sanderson ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για την Γεροσκήπου, για να μειώσει λίγο αργότερα ο Χρήστος Βαλαντής για τον Μιλτιάδη Τάλας σε 3-1.

Απ’ εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί. Αρχικά ο Κώστας Σολωμού έκανε το 4-1 στο 26’ για να διαμορφώσει το αποτέλεσμα ημιχρόνου ο Πόλης Αυγουστή στο 35ο λεπτό.

Στην επανάληψη η Γεροσκήπου πέτυχε άλλα τρία γκολ.  Συγκεκριμένα με τα τέρματα των Σολωμού (2) και Φίλιππου Χατζηιωάννου διαμορφώθηκε το τελικό 8-1.