«Απέδρασε» με το διπλό από την Γιόλου η Αφροδίτη!

Σε ένα παιχνίδι όπου περιείχε αρκετό πάθος, πολλές προσωπικές μονομαχίες και τρία γκολ η Αφροδίτη Γεροσκήπους πήρε τη νίκη απέναντι στον Ποσειδώνα Γιόλους και μαζί τεράστια «ανάσα» στην βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας ΠΟΑΣΠ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν με την μπάλα στο έδαφος, ωστόσο ο κακός από τις συνεχόμενες βροχοπτώσεις αγωνιστικός χώρος δυσκόλεψε αρκετά το έργο των ποδοσφαιριστών, με αποτέλεσμα να μην σημειωθεί κάποιο γκολ.

Στην επανάληψη η Αφροδίτη άνοιξε το σκορ με τον Γιάννη Μιχαήλ «Μόγιο» να σκοράρει στο ντεμπούτο με την νέα του ομάδα.

Ο Ποσειδώνας ωστόσο είχε απάντηση. Ο Gabriel Dragulescu ευστόχησε σωστά από το σημείο του πέναλτι σημειώνοντας και αυτός το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Γιόλου, φέρνοντας παράλληλα το παιχνίδι στα ίσα.

Τη νίκη στους φιλοξενούμενους έδωσε ο Προκόπης Μελανθίου ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-2 υπέρ της Αφροδίτης Γεροσκήπους.