Δεν τα κατάφερε ο Ακρίτας στην Αθηαίνου

Απέναντι σε ένα αποφασισμένο Οθέλλο βρέθηκε σήμερα ο Ακρίτας Χλώρακας ο οποίος δεν κατάφερε να πετύχει κάτι ιδιαίτερο στην μεταξύ των δυο ομάδων αναμέτρηση χάνοντας με 5-2.

Η “Αθηαινίτες” μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και δείχνοντας από την αρχή τις προθέσεις τους άνοιξαν το σκορ στο 18΄, ενώ στο 24 έκαναν το 2-0 σκορ με σκόρερ και τον δυο τερμάτων των Σολάρι, σκορ που κράτησε μέχρι το ημίχρονο.

Στο 2ο μέρος οι παίκτες του Ακρίτα κατάφεραν να μειώσουν πέντε λεπτά μετά την ανάπαυλα  με γκολ του Χριστοφίδη όμως με τον Τζόνσον ο Οθέλλος έφερε το παιχνίδι στο 3-1 στο 60ο λεπτό για να μειώσει και πάλι ο Ακρίτας και πάλι με τον Χριστοφίδη στο 65 με πέναλτι.

Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε με ακόμη δυο γκολ του Σολάρι στο 74 και το 83.

Μια νίκη που του ανεβάζει στους 27 βαθμούς τρερις λιγότερους από Εθνικό Άχνας και Ολυμπιακό οι οποίοι έχουν από 30.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας

Αναγέννηση-Αγία Νάπα 1-0
ΑΣΙΛ-ΘΟΙ 4-1
Διγενής Ορόκλινης-ΑΕΖ 1-3
Ομόνοια Αραδίππου-Ονήσιλλος Σωτήρας 4-2
Οθέλλος-Ακρίτας Χλώρακας 5-2

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο με τον Άρη να φιλοξενεί την ΠΑΕΕΚ.

Οθέλλος Αθηαίνου 5-2 Ακρίτας Χλώρακας(18′,24′, 74′, 83′ Σολάρι,60′ Τζόνσον/50′, 65′ Χριστοφίδης πεν.)