Από τον «παράδεισο» στον αποκλεισμό οι Νέοι της Πάφος FC

Στα πλαίσια της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Νέων U19 η Πάφος FC βρέθηκε να κερδίζει στην Λευκωσία τον ΑΠΟΕΛ με 2-0, ωστόσο ηττήθηκε με 3-2 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του θεσμού.

Το σκορ άνοιξε ο Σωτήρης Ζαντής μόλις στο 2ο λεπτό της συνάντησης βάζοντας μπροστά την ομάδα του Φίλιππου Φιλίππου.

Μάλιστα, ο Μιχάλης Μαυρομμάτης ο οποίος έκανε ντεμπούτο με την ομάδα Νέων έκανε δύο τα τέρματα της Πάφος FC στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης.

Απ’ εκεί και έπειτα ο γηπεδούχος ΑΠΟΕΛ ανέβασε στροφές, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των παικτών της Πάφου και  έκανε την ολική ανατροπή με τα γκολ του Ανδρέα Κατσαντώνη.

Να σημειώσουμε ότι η Πάφος FC αγωνίστηκε δίχως βασικά της στελέχη, όμως όσοι κλήθηκαν να παίξουν τα πήγαν αρκετά καλά.