Ο Ποσειδώνας είναι ΕΔΩ… Έφυγε με το διπλό από την Τάλα (pcs)

Η έκπληξη της 11ης αγωνιστικής έγινε στο γήπεδο της Τάλας. Εκεί ο Ποσειδώνας Γιόλου πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη επί του Μιλτιάδη Τάλας με σκορ 3-1.

Τον δρόμο προς την νίκη για την ομάδα του «Λορέντζο» άνοιξε ο Τρύφωνας Θεοδώρου ο οποίος με υποδειγματικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα σημειώνοντας το 0-1 στο πρώτο ημίχρονο.

Η γηπεδούχος ομάδα της Τάλας στην επανάληψη μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε με το γκολ του Γιώργου Χατζηλαμπρή να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να θέλουν περισσότερο την νίκη και κατάφεραν με τους Βάβα και Δημήτρη Δημητρίου να πάρουν σημαντικό προβάδισμα με 3-1 το οποίο ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Με την χθεσινή νίκη ο Ποσειδώνας Γιόλους έκανε 8 τους βαθμούς του στο πρωτάθλημα, ενώ ο Μιλτιάδης Τάλας είναι στην 6η θέση με 13 βαθμούς.

Φωτογραφικό υλικό: David Grimason