Χρυσομηλιά: «Τέβες» λαμπρός την οδηγεί…. Νίκη απέναντι στην Αφροδίτη

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Δημητρίου «Τέβες» η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας κέρδισε το απόγευμα του Σαββάτου με 3-1 την Αφροδίτη Γεροσκήπους στο γήπεδο του Μουττάλλου και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ Κατηγορίας ΠΟΑΣΠ.

Το σκορ άνοιξαν στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι της Αφροδίτης με τον Νικόλα Σολωμού να πετυχαίνει με ωραίο πλασέ το 0-1.

Λίγο αργότερα ήρθε η απάντηση της ομάδας του Κύπρου Παπαδημήτρη με τον συνήθη ύποπτο να πετυχαίνει την ισοφάριση. Συγκεκριμένα ο «Τέβες» με βολέ σημείωσε το 1-1 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Χρήστος Δημητρίου εξελίχθηκε σε μεγάλο πρωταγωνιστή του αγώνα καθώς με άλλα δύο δικά του γκολ έκανε το χατ-τρικ χαρίζοντας μια δύσκολη και συνάμα σημαντική νίκη στην ομάδα του με σκορ 3-1.

Φωτογραφικό υλικό: David Grimason