Ωραίο παιχνίδι στην Τάλα… Το ροζ φύλλο αγώνα στον Μιλτιάδη (pcs)

Την δεύτερη της νίκη και πρώτη εντός έδρας στο εφετινό πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας της ΠΟΑΣΠ πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο Μιλτιάδης Τάλας απέναντι στην Αφροδίτη Γεροσκήπους, με σκορ 2-0.

Στον αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Τάλας, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και ευτύχησαν στο 25ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ. Συγκεκριμένα μετά από ένα μακρινό σουτ ο τερματοφύλακας της Αφροδίτης έκανε ασταθής απόκρουση με τον Χαράλαμπο Παλατέ να παίρνει το ριμπάουντ και να σημειώνει το 1-0.

Στο β’ μέρος η Αφροδίτη μη έχοντας κάτι να χάσει πίεσε αρκετά, έχοντας την κατοχή με το μέρος της. Ο Μιλτιάδης ωστόσο αμυνόταν πολύ καλά και παράλληλα έβγαινε μπροστά με ξαφνικές αντεπιθέσεις.

Στο 80ο λεπτό μετά από μία αντεπίθεση η ομάδα της Τάλας καθάρισε την υπόθεση τρεις βαθμοί. Μετά από γύρισμα στην περιοχή ο Γιώργος Χατζηλαμπρής διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ του Μιλτιάδη.

Φωτογραφικό υλικό: David Grimason