Έμαθαν στις νίκες οι Παγκορασιδες του Διονύσου (pic-video)

Τη δεύτερη τους νίκη πέτυχαν σήμερα στο πρωτάθλημα Παγκορασιδων πετόσφαιρας οι παίκτριες του Διονύσου Έμπας επικρατώντας με 2-1 σετ του Πανιδαλιακου στο κλειστό  γήπεδο του Λυκείου Αγίου Χαραλάμπους.

Ο Διόνυσος μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και κέρδισε το πρώτο σετ με 25-17. Το δεύτερο σετ ήταν και το πιο αμφίρροπο και κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τις φιλοξενούμενες να κερδίζουν στα σημεία 23-25.

Στο ταϊ μπρέικ η ομάδα του Μάριου Καρεσίου έδειξε ότι ήθελε περισσότερο το ροζ φύλλο αγώνα και δίχως να δώσει κανένα δικαίωμα αντιδράσης στις “πορτοκαλί” του Δαλιού επικράτησε με 15-7 κάνοντας δύο τις νίκες της  στο πρωτάθλημα αφού προέρχονταν από την ιστορική πρώτη νίκη μέσα στην Κοκκινοτριμιθιά επί του Ροτσιδη Μαμμαρι.

Δείτε πιο κάτω τον τελευταίο πόντο με τον οποίο οι βόλεϊπολίστριες του Α. Ο. Διονύσου διπλασίασαν τις νίκες τους.

Στο αντίστοιχο παιχνίδι Κορασίδων ο Πανιδαλιακος κέρδισε με 2-0 σετ.