Korantina Homes Cup: Ήττα αποκλεισμός για την Πάφο FC

Την ήττα γνώρισε η Πάφος FC στην πρεμιέρα του “Korantina Homes Cup” από την ρώσικη UFA FC με σκορ 2-1, στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας.

Ο Ζέλικο Κόπιτς είχε την ευκαιρία να δώσει λεπτά συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν πήραν αρκετά μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, βγάζοντας κάποια χρήσιμα συμπεράσματα.

Στο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν με το “άγονο” με 0-0, ενώ στην επανάληψη σημειώθηκαν τρία γκολ. Το σκορ άνοιξαν οι Ρώσοι για να ισοφαρίσει η Πάφος FC λίγο αργότερα με κεφαλιά του Χολτ.

Η ομάδα της UFA FC λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα πέτυχε δεύτερο γκολ το οποίο της χάρισε την νίκη και μαζί την πρόκριση στον τελικό του “Korantina Homes Cup”.

Η ενδεκάδα της Πάφος FC:

Πέτρου, Ντέτζμεκ, Μπάγκααρτ, Χολτ, Φιλιώτης, Ντόβμπνια, Λελιούκιν, Φόλμπρεχτ, Ζάντερ, Ανγκούλο Ράσιτς.

Να σημειώσουμε ότι στις 19:30 ακολουθεί ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Riga FC.