Σπουδαίο διπλό ο Ακρίτας στο Πέρα Χωρίο Νήσου- Σκαρφαλώνουν οι “Χλωρακιώτες”

Με εντυπωσιακό σκορ και νίκη επιστρέφει στις αποσκεύες της η ομάδα του Άγγελου Ευθυμίου από το Πέρα Χωρίου Νήσου με αντίπαλο την ΜΕΑΠ.

Η ομάδα της Χλώρακας βρέθηκε από νωρίς μπροστά στο σκορ με τον Νικόλα Χριστοφίδη ο οποίος μόλις στο 5′ λεπτό έγραψε το 0-1. Ο Ακρίτας δεν εφησυχάστηκε από τη θετική εξέλιξη και με τον Βάσου στο 33΄ έκανε 2 τα γκολ του με την ΜΕΑΠ πηγαίνοντας με αέρα δυο τερμάτων στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Η ΜΕΑΠ μείωσε στο σκορ στο 73′ με τον Χριστοφίη να πετυχαίνει δεύτερο προσωπικό γκολ κάνοντας το 1-3 για τους “πράσινους” στο 84. Η ΜΕΑΠ και πάλι αντέδρασε και έκανε τρία λεπτά αργότερα το 2-3 όμως δεν ήταν αρκετό για να του στερήσει την πολύτιμη νίκη.

Αν και το παιχνίδι έληξε στο 96 η ομάδα μας κατάφερε να πάρει τους τρείς βαθμούς και να φτάσει στους δώδεκα βαθμούς με τις εντυπωσιακές αποκρούσεις του Καπετάνου στα τελευταία στάδια του αγώνα.