Μεγάλη ανατροπή στην Γεροσκήπου! Νικήτρια η Χρυσομηλιά (pics)

Ματς με πολλές συγκινήσεις έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους. Νικήτρια η Χρυσομηλιά στο ντέρμπι με την Γεροσκήπου FC, με σκορ 1-2.

Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι με λιγοστές φάσεις, όπου οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, η Γεροσκήπου FC ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στις αρχές του δεύτερου μέρους, με το γκολ τακουνάκι του Κυριάκου Μιχαηλίδη.

Στην συνέχεια η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας ανέβασε στροφές και πίεζε για την ισοφάριση, κάτι που κατάφερε δέκα λεπτά περίπου πριν το 90λεπτο. Συγκεκριμένα ο Κοσμάς Γαβριλίδης με σουτ εντός περιοχής βρήκε δίκτυα.

Η ομάδα του Κύπρου Παπαδημήτρη με την ψυχολογία που απόκτησε από το γκολ της ισοφάρισης, πίεσε και δεύτερο γκολ που θα της χάριζε την νίκη. Αυτό ήρθε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με τον Χρήστο Δημητρίου «Τέβες» να χρίζεται σκόρερ, με σουτ εντός περιοχής και να χαρίζει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Αυτή ήταν η πρώτη εφετινή ήττα της Γεροσκήπους FC στο πρωτάθλημα μετά από τέσσερις σερί νίκες.