«Έβρεχε» γκολ στον Μούτταλλο… Διπλό η Αφροδίτη! (pics)

Το απόγευμα της Κυριακής, στο Δημοτικό γήπεδο Μουττάλλου η Αφροδίτη Γεροσκήπους επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς επικράτησε με σκορ 2-5 της Αναγέννησης/Ελπίδας.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Λένος Θεοδώρου νωρίς στο παιχνίδι για να ισοφαρίσει για την Αναγέννηση ο Τούρος.

Στην συνέχεια η ομάδα του Κυριάκου Κυριάκου πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Κωνσταντίνο Αχιλλέως να βρίσκει δίκτυα.

Η γηπεδούχος ομάδα είχε και πάλι απάντηση λίγο αργότερα, με τον Γιώργο Αργυρού να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι και να κάνει το 2-2, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αφροδίτη με δύο σερί γκολ του Μιχάλη Ανδρονίκου ανέβασε το δείχτη του σκορ στο 2-4, για να διαμορφώσει το τελικό 2-5 ο Γιώργος Γεωργίου «Τσιάρτας».

Φωτογραφικό υλικό: David Grimason