Ιστορική νίκη για τις παγκορασίδες του Διόνυσου- Σπουδαίο διπλό (pics-video)

Την πρώτη νίκη του στην ιστορία της Ακαδημίας παγκορασίδων πέτυχε σήμερα ο Α. Ο. Διόνυσος Εμπας επικρατώντας εκτός έδρας του Ροτσίδη Μάμμαρι με 1-2 σετ.

Οι παίκτριες του Μάριου Καρεσίου αν και δεν μπήκαν με το δεξί στο παιχνίδι χάνοντας με 25-19 έφεραν τα κάτω πάνω και με μια επίθεση διάρκειας ισοφάρισαν σε 1-1 σετ κερδίζοντας το δεύτερο με 18-25.

Στο τάι μπρεικ οι νεαρές βόλεϊπολίστριες του Διονύσου έκαναν επίδειξη δύναμης επικρατώντας άνετα με 5-15 επί του αντιπάλου.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη στην ιστορία της Ακαδημίας η οποία πανηγυριστηκε έντονα όπως μπορείτε να δείτε στο βίντεο που ακολουθεί.

Ο κ. Καρεσίου μιλώντας στο Athlitikapress.com εξέφρασε την ικανοποίηση του για το σπουδαίο διπλό και έδωσε συγχαρητήρια στις παίκτριες του. Ταυτόχρονα συνεχάρη την αντίπαλη ομάδα στην οποία ευχήθηκε καλή συνέχεια ενώ μεγαλο ευχαριστώ είπε και στους 50 φίλους του σωματείου οι οποίοι ταξίδεψαν μέχρι τη Λευκωσία και μετέτρεψαν το κλειστό της Κοκκινοτριμιθιάς σε πραγματική έδρα.