Απρόσμενη ήττα για τον Ακρίτα Χλώρακας

Αν και βρέθηκε να κερδίζει τον αγώνα απέναντι στον Ονήσιλο Σωτήρας, εντούτοις ο Ακρίτας Χλώρακας ηττήθηκε μέσα στην έδρα του με σκορ 1-2.

Το απόγευμα του Σαββάτου στο Κοινοτικό Στάδιο Χλώρακας, ο τοπικός Ακρίτας υποδέχθηκε τον Ονήσιλο Σωτήρας στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματο Β’ Κατηγορίας.

Το σύνολο του Άγγελου Ευθυμίου ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ με τον Εμμάνουελ Οκόγιε να βρίσκει δίκτυα, ωστόσο ισοφαρίστηκε πριν το τέλος του ημιχρόνου με το γκολ του Αμεσάν.

Στο β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 77ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Αλέξανδρο Ζαφειράκη να χρίζεται σκόρερ και να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Ο Ακρίτας θα μπορούσε να ισοφαρίσει στα τελευταία στάδια του παιχνιδιού, όμως δεν τα κατάφερε και αναπόφευκτα δέχθηκε την ήττα.

Φωτογραφία: David Grimason