Έφυγε αλώβητη από την Γιόλου η Χρυσομηλιά (pcs)

Το Σάββατο 20 Οκτωβρίου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας ΠΟΑΣΠ, ο Ποσειδώνας Γιόλου υποδέχθηκε στο κοινοτικό στάδιο Γιόλου την Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας.

Η ομάδα του Κύπρου Παπαδημήτρη πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, καθώς επικράτησε με σκορ 0-3 του Ποσειδώνα.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς στον αγώνα. Συγκεκριμένα ο Ρουσλάν Καρυπίδης στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ μέσα από την περιοχή.

Λίγο πριν την λήξη του α’ μέρους και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό ο Σόουζα Περέιρα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Χρυσομηλιά από το σημείο του πέναλτι. Το 0-2 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην συνέχεια ο Ποσειδώνας προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι, ωστόσο για κακή του τύχη βρήκε απέναντι του έναν εξαιρετικό Ανδρέα Καρσερά, ο οποίος με σωτήριες επεμβάσεις κράτησε το μηδέν παθητικό για την Χρυσομηλιά.

Στο 88’ ο Χρίστος Δημητρίου «Τέβεζ» έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και πάλι από το σημείο του πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.