Άνετη και ωραία η Γεροσκήπου FC στην πρεμιέρα! (pics)

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 6/7 η πρεμιέρα του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας του αγροτικού ποδοσφαίρου.

Στο παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους «Μιχαλάκη Κυπριανού» η ομάδα της Γεροσκήπους FC έκαμψε την προσπάθεια του Α.Σ Ευαγόρα Πηλλακαρίδη Πάφου κερδίζοντας με 3-0.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου άνοιξε το σκορ στα α’ μέρος με πέναλτι που μετουσίωσε σε γκολ ο James Sanderson. Το 1-0 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι καθάρισαν σχετικά νωρίς το παιχνίδι, καθώς με τα γκολ του Κώστα Σολωμού και Μάριου Ιωάννου ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0, το οποίοι ήταν και τελικό.

Από την άλλη ο Ευαγόρας αντιστάθηκε και έπαιξε στα ίσα για ένα ημίχρονο, αφήνοντας αρκετές υποσχέσεις για την συνέχεια του πρωταθλήματος.