Πήραν προβάδισμα πρόκρισης οι Νέοι της Πάφος FC (pics)

Η ομάδα του “AthltikaPress” βρέθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο Αθλητικό Κέντρο «Νάσος Κωνσταντίνου» εκεί που η ομάδα Νέων U19 της Πάφος FC υποδέχθηκε την αντίστοιχη του ΘΟΙ Λακατάμιας στα πλαίσια της πρώτης αναμέτρησης της φάσης του Κυπέλλου U19 A’,B’ και Γ’ Κατηγορίας.

Οι 19αρηδες της Πάφου μετά από καλή εμφάνιση έβαλαν τις βάσεις πρόκρισης για την επόμενη φάση καθώς κέρδισαν με σκορ 3-1.

Για την ομάδα του Φίλιππου Φιλίππου άνοιξε το σκορ Ανδρέας Κοντός. Το στενό 1-0 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αρκετά δυνατά με αποτέλεσμα να πετύχουν άλλα δύο γκολ και στην ουσία να βάλουν γερές βάσεις πρόκρισης. Συγκεκριμένα ο Ξένιος Καρεσίου και ο Παύλος Χαριδήμου βρήκαν δίκτυα ανεβάζοντας το σκορ στο 3-0.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του ΘΟΙ Λακατάμιας ήταν να μειώσει στο σκορ σε 3-1 στα τελευταία στάδια του αγώνα.