Ήττα στο Όσλο

Με ήττα άρχισε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα των Εθνών η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών.

Σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου στην τρίτη Κατηγορία, έχασε με 2-0 από τη Νορβηγία στο Όσλο.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Γιόχανσεν, στο 21′ με πλασέ και στο 42΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η Εθνική μας προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο, βελτίωσε την εικόνα της, όμως παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε με δράστη κυρίως τον Παπουλή, δεν κατάφερε να μειώσει στο σκορ και να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα.

Ο Φώτης Παπουλής έκανε την πρώτη του εμφάνιση με την Εθνική μας.

Επόμενος αγώνας, την Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου στις 21:45 στο ΓΣΠ με αντίπαλο τη Σλοβενία.

Κύπρος (Ρ. Μπεν Σιμόν): Πάρντο, Δημητρίου,  Λαΐφης, Μερκής, Βασιλείου (46΄Εφραίμ) Κούσουλος, Αρτυματάς, Κυριάκου (77΄Κάστανος), Παπουλής, Μαρκάσα (82΄Ιωάννου), Σωτηρίου.