Μοιρασμένο παιχνίδι… Ήττα για την Πάφο FC (pics)

Το βράδυ της Παρασκευής στο στάδιο «Στέλιος Κυριακίδης» η Πάφος FC γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 από την Νέα Σαλαμίνα στα πλαίσια φιλικού αγώνα προετοιμασίας.

Λίγα πράγματα και από τις δύο ομάδες, καθώς υπερίσχυσαν οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Η ακτινογραφία του αγώνα:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

10’ Πρώτη καλή ευκαιρία στον αγώνα. Ο Μπεριγκό βγαίνει μόνος από αριστερά, ωστόσο το πλασέ του αποκρούεται από τον Βεσελόφκσι.

13’ ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα με σκόρερ τον Τιάγκο. Ο Βραζιλιάνος με τακουνάκι άνοιξε το σκορ.

20’ Μακρινό σουτ από τον Κουλς η μπάλα έξω.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Αλλαγές για τον Στίβεν Πρέσλι. Μέσα οι Φιλιώτης, Ντέτζμεκ, Ενρίκε, εκτός οι Σιρόκ, Μπαγγκααρτ, Καρώ.

49’ Φεύγει μόνος στην πλάτη της άμυνας ο Λορράν, όμως το σουτ του ήταν πάνω στον τερματοφύλακα της Σαλαμίνας.

55’ Μακρινό σουτ από τον Φόλμπρεχτ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Σαλαμίνας.

60’ Αλλαγές για την Πάφο: Πάβεν, Αντωνίου, Πέτρου και Ανγκούλο πήραν θέση στον αγωνιστικό χώρο.

76΄Διαγώνιο σουτ από τον Λορράν, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

80’ Μεγάλη ευκαιρία για την Σαλαμίνα με τον Τιάγκο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση μετά από ασυνεννοησία των παικτών της Πάφου.

84’ Ωραίο σουτ από τον Λορράν από τα 30 μέτρα, ωστόσο άστοχο.

86’ Σουτ μακρινό του Πάβελ, η μπάλα έξω.

89’ Ο Ανγκούλο αστοχεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

ΠΑΦΟΣ FC: Μολ, Χολτ, Καρο, Μπαγγκααρτ, Λορράν, Σιρόκ, Κουλς, Φόλμπρεχτ, Πολίτζι, Μπεριγκό και Ζαχαρίου.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Βεσελόφσκι, Ντομίνγκεζ, Γκολομπάρτ, Χριστοφόρου, Μιντίκης, Κορρέα, Κοστη, Μαρκάσα, Τιάγκο, Ελουντού, Κινγκσλει.